מאמרים

אנרגיה ירוקה- האם אפיזודה חולפת או העתיד הבא של כולנו?

בשנים האחרונות אנו עדים לאהבה וחיבה מחודשת לאמא אדמה ופירותיה. אנו מתכוונים כמובן לטרנד שאיננו הולך להיעלם בזמן הקרוב והחל לפני כמה שנים והוא טרנד האנרגיה הירוקה. למען האמת אין זה הוגן לקרוא לאנרגיה ירוקה טרנד גרידא. אמנם, פריחתו חלה לפתע מבלי שהבחנו בכך אבל אנרגיה ירוקה היא הרבה יותר מסתם אפיזודה חולפת וארעית. אנרגיה ירוקה איננה נדבך שולי בסוגיות האקולוגיות הרבות אלא גורם אקוטי בעיצוב פני החברה ועתידה הלא רחוק. אנרגיה ירוקה נושאת בשורה משמחת של מוצרים מסוימים ודרך חיים ייחודית ללא שינוי מסיבי בחיינו הרגילים כדי שכולנו נוכל אט אט להיות יותר בריאים וגם כן העולם שבו אנו חיים בו. .

עולם ללא זיהום נטולי מפעלים, שמבזבזים הון עתק ומשאבי טבע אדירים על מנת לעשות רווחים מהירים וגורמים לזיהומי אוויר ופוגעים בבני האדם וכמו כן פוגעים ביערות הנדירים בעולם ובאוקיינוסים, היא השאיפה החדשה בקרב שוחרי הטבע והעולם.
נכון שאיננו רואים זאת בחיי השגרה שלנו אבל לעתיד הקרוב אם אנו לא נחל להיות יותר אחראים ולדעת לארגן את חיינו בצורה הנכונה כמו שמציעה השימוש באנרגיה ירוקה אנחנו נתחרט על כך ללא שום ספק.
אנרגיה ירוקה היא דבר פשוט כמו שהיא נשמעת. היא איננה איזה שהוא נפט ירוק או מיוחד או איזו אנרגיה חלופית לבני האדם אלא פשוט דרך אחראית יותר, נקייה יותר ידידותית יותר לסביבה וכמובן חסכונית יותר באלפי אחוזים.
הדרך שבה אנחנו מתפילים את מי השתייה או מייצרים חשמל אלו הדרכים שבהם אנו צריכים להתחיל ליישם את האפשרויות העומדות בפנינו בעת השמת אנרגיה ירוקה.

המשך מאמר